Domácí hlídání

Popis služby Domácí hlídání

Tato služba je určena pro rodiče, kteří z jakéhokoli důvodu chtějí, aby bylo jejich dítě hlídáno v domácím prostředí. Chůvy mohou dítě nejen pohlídat v domácím prostředí, ale v případě potřeby zajistit i jeho odvod z dětské skupiny či školky domů, případně doprovodit dítě na zájmový kroužek. Vše záleží jen na společné dohodě rodiče a chůvy.

Tato služba je poskytována bez ohledu na trvalé bydliště rodiny, chůvy mohou hlídat po celé Praze. Služba není omezena věkem dítěte.

Informace pro rodiče

Před prvním hlídání v domácím prostředí si prosím domluvte schůzku s koodinátorkou služby. Schůzka probíhá na adrese Kotorská 40, Praha 4 a slouží k upřesnění požadavků rodičů a možností služby. Na schůzku si přineste vyplněnou Přihlášku do služby Domácí hlídání a Provozní řád služby Domácí hlídání. Oba uvedené dokumenty naleznete zde. Koordinátorka následně přidělí vhodnou chůvu a představí ji rodině na seznamovací schůzce. Ta probíhá zpravidla u vás doma. Upozorňujeme, že seznamovací schůzka je již hrazena rodičem.

Koordinátorka chův

Helena Langerová telefon: 775 474 617, e-mail: helena.langerova@zzpraha4.cz

Lenka Dvořáková telefon: 775 474 618, e-mail: lenka.dvorakova@zzpraha4.cz

 

Reference

 • Službu Domácí hlídání jsem uvítala především v rámci období, kdy jsem měla možnost začít pracovat na pár hodin týdně a zároveň byla dcera ještě malá na to, aby docházela do dětské skupiny. Služba dává možnost využít chůvu na tu část týdne, kdy potřebujete. Doporučená chůva, se kterou mě paní Dvořáková propojila, je velmi spolehlivá, milá a důsledná. Moje dcera si ji rychle velmi oblíbila. Stala se takovou další "babičkou", se kterou dcera ráda tráví čas. Já mám zase k sobě někoho, komu mohu plně důvěřovat a nechat na ní péči a výchovu svojí dcery, na pár hodin denně. Určitě doporučuji každému, kdo nemá k ruce babičky či jinou pomoc během týdne, kdy potřebuje pracovat, zajít si k lékaři nebo prostě věnovat čas sobě. (2022)
 • S domácím hlídáním, konkrétně s paní Maruškou jsme moc spokojeni. Paní je velice milá, laskavá a ochotná. Má kladný vztah k dětem. Naše dcera ji má moc ráda a vždy se na ni těší. (2022)
 • Díky službě Domácí hlídání se nám podařilo do rodiny najít chůvu, kterou naše děti zbožňují a přejí si s ní trávit čas i přes to, že už chodí do školky a její služby vyloženě nepotřebujeme. Paní Hanka u nás začala hlídat, když mladší dceři bylo cca 18 měsíců. Její empatický a klidný přistup dal dceři dostatečný pocit bezpečí, takže se spolu velmi brzy dobře sžily. Za necelý rok přibyla ještě mladší dcera. Dnes obě naše děti berou paní Hanku jako součást širší rodiny a já vím, že se na ní mohu naprosto spolehnout. Dětem se aktivně věnuje, chodí s nimi ven, za každého počasí, a když se vracím domů, panuje tam klid a pořádek 🙂 Co se týká organizace a komunikace, vše probíhá pohodově a bez potíží. Za sebe můžu jenom doporučit. (2022)
 • Služby Domácí hlídání pro mě byly velmi přínosné. Koordinátorka je profesionální a komunikace je vedena v příjemném, lidském duchu. Ráda doporučuji. Naše chůva, pro nás Káťa, je jako člen rodiny. Empatická, vstřícná, zodpovědná a nesmírně laskavá. (2022)
 • Paní Lenka je výborná chůva. Je mimořádně sympatická, klidná a zodpovědná. Je s ní jednoduchá domluva. Je dochvilná, spolehlivá a samostatná. Je tolerantní. Jinými slovy, je to opravdu příjemný člověk. A hlavně: se synem to umí a on ji má rád. (2022)

Platba služby Domácí hlídání

Platba rodičů za Domácí hlídání probíhá před uskutečněním samotného hlídání.
Pro možnost objednání služby musí mít rodiče dostatečný kredit.
Kredit se nabíjí platbou na bankovní účet České spořitelny číslo 1977195379/0800 pod přiděleným variabilním symbolem.

Ceník služby Domácí hlídání platný od 1. 1. 2024

 • Cena za hodinu hlídání - objednávka do 12:00 předchozího pracovního dne – 220 Kč
 • Příplatek za každé další hlídané dítě za hodinu – 40 Kč
 • Příplatek za hodinu při hlídání o víkendu – 20 Kč
 • Příplatek za objednávku po 12:00 předchozího pracovního dne – 20 Kč
Služba se neposkytuje ve dnech státních svátků.
Neúčtujeme příplatky za nemocné dítě a za večerní hlídání.
Dopravné v rozsahu pražské MHD je započítáno v ceně hlídání, výdaje za dopravu mimo MHD hradí zákazník dle chůvou předložených dokladů v plném rozsahu.
Půl hodina hlídání je účtována jako polovina ceny hodiny dle ceníku.
Minimální doba čerpání jsou 2 hodiny.

 

Po každém hlídání v domácnosti je rodičům z kreditu odečtena příslušná částka.

Stav kreditu k poslednímu dni předchozího měsíce naleznete v této tabulce.
Pokud rodiče potřebují podrobnější/aktuálnější informace o výši kreditu, než je uvedeno v tabulce viz výše, na vyžádání jim je sdělí koordinátorka služby Domácí hlídání.

Nedostatečný kredit může být důvodem pro neposkytnutí služby Domácího hlídání.

 

Informace pro chůvy

Požadavky na ženy vykonávající pozici chůva v domácnosti:

 • osoba starší 18 let
 • alespoň započaté studium na škole se zdravotním, pedagogickým či sociálním zaměřením nebo osobní či pracovní zkušenosti s hlídáním dětí
 • absolvování 2 denní praxe v našich dětských skupinách
 • čistý výpis z trestního rejstříku
 • možnost hlídat v domácnosti i dopoledne (alespoň pár dní v týdnu)
 • ochota vzdělávat se v oblasti péče o děti

Práce chův je vykonávaná na DPP. Chůvy tedy mohou odpracovat 300 hodin za kalendářní rok.

Zájemkyně o tuto pracovní pozici se mohou obracet na koordinátorku chův:

Helena Langerová (telefon: 775 474 617, e-mail: helena.langerova@zzpraha4.cz)

Lenka Dvořáková (telefon: 775 474 618, e-mail: lenka.dvorakova@zzpraha4.cz)